İngiltere Vize Başvurusu – Self Servis Detaylı Anlatım

yazan MilesForDreams

Uzun zamandır dilimizden düşmeyen Londra’ya gitmek için kolları sıvadık ve İngiltere için vizeye başvurduk. Siz de İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’ya turistik olarak gidecekseniz İngiltere vizesine aşağıdaki adımları uygulayarak başvurabilirsiniz. Ayrıca İngiltere üzerinden Dublin’e geçecekseniz İngiltere vizesi yeterli ancak doğrudan Dublin’e gidecekseniz ayrıca bir vize almanız gerekiyor. Bana hazırlık aşaması zorlu gelmiş olsa da aşağıda yazdığım gibi ”adım adım İngiltere vizesi başvurusu” gibi bir anlatım bulsam işler çok kolay olurdu dedim ve İngiltere vizesi nasıl alınır? yazısını buraya ekledim. Haydi başlayalım.

Bizim vize başvuru adımlarımızı özetleyecek olursak

 1. İngiltere Vizesi Başvuru formunu doldurma / ödeme
 2. Randevu tarihi belirleme
 3. Gerekli belgeleri hazırlama
 4. İngiltere Vizesi Evrak / Belgeleri tarama ve sisteme yükleme
 5. Randevu tarihinde Vize Başvuru Merkezi’ne gitme

1. İngiltere Vizesi Başvuru Formunu Doldurma

Başvuruyu başlatacağımız resmi internet sayfası https://www.gov.uk adresine tıklayarak adımlara başlıyoruz.
Visas and Immigration (Vizeler ve Göçmenlik)
Visit the UK (Birleşik Krallığı Ziyaret Et)
Standart Visitor Visa (Bu sayfada sağ tarafta standart ziyaretçi vizesi almanın 7 adımı açıklanmış durumda. )
3. Adım – Apply (Başvur)
Apply for a visa and book an appointment (Vizeye başvur ve randevu rezerve edin)
Apply Now (Şimdi Başvur)

Apply Now butonuna basarak başvuruya başlayabilirsiniz

Dil seçimi yapıyoruz.
Başvuru formunu doldururken soruların hem Türkçe hem İngilizce görünmesini isterseniz ”Evet – Bana soruları Türkçe ve İngilizce gösterin” seçimine basarak ilerleyebilirsiniz.

Önemli Not: Burada Türkçe seçmiş olsanız dahi cevapları İngilizce yazmanız gerekmekte.

Bir sonraki adımda başvuruyu gerçekleştireceğimiz ülkeyi seçiyoruz. Türkiye yazmaya başladığımızda listeden Türkiye seçeneği geliyor.

Bir sonraki adımda bulunduğumuz ülkede başvuru merkezi olup olmadığını kontrol etmemizi isteyen bir ekran açılıyor. Yedi büyük ilimizde başvuru merkezi var. Siz de bu adımdan bulunduğunuz ili kontrol edebilirsiniz. seçtiğiniz ildeki başvuru merkezine başvuru formlarını ileteceğiz.
Eğer kontrol ettiyseniz ve size en uygun şehire karar verdiyseniz ilgili adımı ”I have checked” – kontrol ettim seçeneğini seçerek ilerletebilirsiniz.

Birleşik Krallık ziyaret vizesine başvur ekranının en altında bulunan ”Start Now” butonuna basıyoruz.

Form doldurmaya geçmeden önce email adresimiz ve belirleyeceğimiz şifre ile bir kayıt oluşturacağız.

Kullandığınız e-posta adresinizi ve sonradan hatırlayabileceğiniz bir parolayı ilgili alanlara doldurarak giriş kaydınızı oluşturun.
Bir sonraki sayfada bu e-posta adresinin size mi yoksa bir başkasına mı ait olduğunu soruyor. Kendinize ait ise ”You” seçeneğini işaretleyerek devam edebilirsiniz. Telefon bilgilerinizi de girdikten sonra mail adresiniz üzerinden doğrulama yapmanızı isteyebilir. Mailinize bir link gelise bu link ile doğrulama yapabilirsiniz. (Bize geldi mi gelmedi mi hatırlayamadığım için eğer var ise bu adımı uygularsınız.)

Formu doldurmaya nihayet başlayabildik. Eğer formu doldururum form ile ilgili sorum yok diyorsanız doğrudan aşağıdaki Birleşik Krallık – İngiltere Vize Ücretleri başlığına gidebilirsiniz. Yok ben merak ettim neler soruluyor diyorsanız bu satırdan okumaya devam öyleyse.

Ek bir bilgi vereyim, formu doldururken her sayfada form kaydediliyor. Çıksanız dahi mailinize gelen link ile formu yeniden açıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

Formda doldurulacak alanlar;

Öncelikle pasaportta yazıldığı gibi Ad ve Soyad bilgilerimizi ilgili alanlara dolduruyoruz. Bir sonraki adımda başka isminiz olup olmadığı soruluyor. Evlilik sonrası soyad değişiklikleri gibi isim değişikliği olduysa burada Evet seçeneğini seçerek önceki haliyle ad ve soyadınızı girebilirsiniz.

Her bir bilgi sayfasını doldurduktan sonra Kaydet ve İlerle seçeneğine tıklıyoruz.

Adres bilgilerimizi giriyoruz.
Telefon numaramızı giriyoruz.
Az önce yazdığımız adreste ne kadar süredir yaşadığımızı soruyor ve ev sahibi mi, kiracı mı, yoksa aile ile birlikte yaşayıp yaşamadığımız gibi bilgileri soruyor.
Cinsiyet ve medeni durum bilgilerini giriyoruz.

Bunlar gibi kişisel bilgilerin sorulduğu bir kaç sayfa var. Bu bilgileri pasaporttaki gibi yazdığımızdan emin olalım.

Pasaport bilgilerimizin sorulduğu sayfayı da geçerli pasaportumuzun bilgileriyle dolduruyoruz.

Bu sayfadan sonra başka pasaportumuz olup olmadığı soruluyor. Örneğin eski pasaportunuz var ise bu adımda önceki pasaportlarımızın bilgilerini de kaydediyoruz.

TC kimlik kartımızın numarasını da bir sonraki adımda giriyoruz.

Mesleklerimize ait bilgilerin sorulduğu sayfalara geçiyoruz. Biz çalışan olduğumuz için Employed seçeneği ile çalıştığımız şirketin bilgilerini gireceğimiz sayfaya geçiyoruz.
Çalıştığımız şirketin bilgilerini giriyoruz.
Şirketteki görevimiz, net kazancımız ve görevimiz ile ilgili kısa açıklamayı İngilizce olarak yazıyoruz.

Ekonomik durumunuzu soran sorular ile form hız kesmeden devam ediyor.
Ek geliriniz var mı? Birikiminiz var mı gibi alanları da dolduruyoruz. Bu alanlara girdiğiniz meblalar banka dökümü gibi belgeler ile ispatlanacağından bankadaki hesabınızdan ya da kazandıklarınızdan çok farklı olmamasına dikkat edin.

Birleşik Krallık – İngiltere ziyaretinizde ne kadar harcamayı planladığımızı, aylık ne kadar harcamamızın olduğunu, Birleşik Krallık ziyaretimizi finanse eden başka kimsenin olup olmadığını da ilgili formda dolduruyoruz.

Seyahat bilgilerimiz ile ilgili sorulara geçiyoruz.

Seyahat tarihlerimizin sorulduğu alanlara biletlerimizde yazan varış ve dönüş tarihlerimizi yazıyoruz.

Ziyaret amacımızı Turizm olarak seçtikten sonra Turistik olarak bulunacağımız aktiviteleri soruyor. Bu alana Londra’da göreceğimiz turistik yerleri yazdık ve Londra’da turistik ziyarette bulunacağımızı belirttik.

Eş bilgilerimizi soruyor ve onunla beraber mi İngiltere ziyareti yapıp yapmadığımızı soruyor. Ben kendi formumda Özden’i, Özden de kendi formunu doldururken benim bilgilerimi verdi.

Aileden iki kişinin de bilgilerini istiyor. Biz anne ve baba bilgileri girdik. Dokümanların arasına nüfus örneği ekleyeceğimiz için anne baba bilgileri de içinde var. İsterlerse kontrol edebilirler.

İlgiltere’de yaşayan aile bireylerinin olup olmadığını soruyor. Biz hayır diyoruz. (ama olsaymış iyi olurmuş, yanlarına gidip konaklardık.)

Seyahat edeceğimiz kişi ve organizasyon bilgilerini soruyor. Bireysel seyahat ettiğimiz ve eş ile seyahat ettiğimiz bilgilerini girerek devam ettik. Siz de kendinize uygun biçimde bu alanları doldurabilirsiniz.

Birleşik Krallık – İlgiltere’deki konaklama bilgilerimizi soran formu da dolduruyoruz. Yaptığımız konaklama rezervasyonundaki bilgileri bu alana giriyoruz.

Daha önce Birleşik Krallık – İngiltere seyahati yapıp yapmadığımızı soruyor. Biz ilk kez ziyaret edeceğimiz için None seçeneğini seçtik.
Daha önce Birleşik Krallık vizesi alıp almadığımızı soruyor.

Avustralya, Kanada, Yeni Zellanda, ABD veya Schengen bölgesine son on yılda kaç kez seyahat ettiğimizi soruyor.
Bu alanlara geçtiğimiz on yıl içinde yaptığımız tüm seyahatleri gidilen ülke, tarih, kalma süresi ve seyahat amacı biçiminde girdik.

Ayrıca yukarıda belirtilen ülkeler dışında son on yıl içerisinde gittiğiniz ülkeleri de soruyor ve bu seyahatlerin de bilgilerini girmenizi istiyor.

Daha önce gümrüklerde problem yaşayıp yaşamadığınızı ya da bir suça karışıp karışmadığınızı soruyor.

Daha önce paralı ya da parasız olarak görev aldığınız kurumlar arasında askerlik görevi seçeneği de olduğundan askerlik bilgilerimi de bu formda doldurdum. Kısa bir cümle ile zorunlu askerlik görevi olduğunu, nerede askerlik yaptığımı, ne kadar sürede bu görevi yaptığımı ve görevimi yazdım.

Ek bilgi vermek isteyenler için de bir alan çıkıyor. Ben bu alanı boş bıraktım.

Sonunda online form doldurma işlemi tamamlandı. Girilen bilgileri baştan aşağı dikkatlice kontrol ettikten sonra Devam seçeneği ile ilerliyoruz.

Başvuru yapacağımız doküman olarak pasaport seçeneği çıktı karşımıza. Zaten tek seçenekti onu seçerek devam dedik.

Bu adımda girilen tüm bilgilerin doğru olduğunu da açılan sayfada onaylıyoruz. ”I accept the above” (yukarıdakileri kabul ediyorum).

Ne kadar sürelik vize istediğimizi soruyor. 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl gibi seçenekler var. Biz 6 aylık seçeneğini seçtik. 10 yıllık vize servet değerinde.

Birleşik Krallık – İngiltere Vize Ücretleri

Standart Ziyaretçi İçin 29 Mart 2019 sonrası ücretler
6 aya kadar£95
2 yıla kadar£361
5 yıla kadar£655
10 yıla kadar£822

Vize başvurusunda öncelikli işlem seçeneği de var. Bu seçeneklerde 5 gün ya da 24 saat içerisinde vize değerlendirilsin gibi seçenekler var. Ancak her birinde fiyatlar katlanarak artıyor. Eğer bu öncelikli servislerden birini seçecekseniz gideceğiniz başvuru merkezinde bu hizmetlerin olup olmadığını karşınıza çıkan link üzerinden mutlaka kontrol edin. Biz standart servis seçtik.

Vize başvuru merkezi seçimini gerçekleştiriyoruz. İstanbul’da olduğumuz için İstanbul’u seçtik. İstanbul Profilo Avm içinde TLScontact isimli başvuru merkezi var, başvuru için orayı kullandık.

Ödeme sayfasına geçiyoruz. Seçtiğimiz vize süresine göre ve önceliklendirme isteyip istemediğimize göre fiyatlar değişiyor. Ödeme şeklini seçerek ödemeyi gerçekleştiriyoruz.

Payment Succesful” Ödeme Başarılı sayfasının çıktısını alacağız. Eğer imkanınız varsa print confirmation butonuna basarak çıktısını alabilirsiniz.
Save and continue to final tasks” butonu ile sonraki adımlara geçiyoruz.

Further actions you must complete” Bu sayfada Document Checklist butonu ve Provide documents and biometrics butonları var.

Download Checklist butonu ile ulaştığınız listenin çıktısını alın.Provide documents and biometrics butonu ile TLScontact’ın başvuru sayfasına gidebilirsiniz

Document checklist sayfasının çıktısının alınması önemli. Başvuru sırasında yanınızda götürmeniz gereken belgelerden bir tanesi bu checklist’in ilk sayfası.

Bu sayfaları kapatsanız da başta kayıt yaptığınız e-posta adresi ve parolanız ile yeniden giriş yaparak bu checklist’in olduğu sayfaya yeniden ulaşabilir ya da formu doldururken kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Provide documents and biometrics butonu ile TLScontact’ın yani başvuru merkezinin sayfasına yönlendiriliyoruz.

2. Başvuru Merkezinden Randevu Alma Adımları

Bilgilerimiz bu web sayfasına yönlendirilmiş durumda.
Başvurumuzun hangi şehirde yürütülmesini istiyorsak bu sayfada o başvuru merkezi şehrini seçiyoruz. Bu adımda dikkat etmeniz gerekiyor çünkü hangi şehiri seçtiyseniz belgelerinizi yalnızca oraya götürebilirsiniz.

Bir sonraki sayfada TLScontact’ın sunduğu ek hizmetlerden satın alabilirsiniz. Bunlar form doldurma hizmeti, önceliklendirme hizmeti gibi seçenekler. Biz hiçbir ek hizmet seçmeden ilerledik. Ben de Özden de ayrı ayrı bu işlemleri yaptık.

Step 2: Book an Appointment adımında randevu tarihi belirleyeceğiz. Ancak bu adımda iki farklı seçenek var. Birincisi Assisted Service diğeri de Self Service.

Assisted Service : Başvuru belgelerini vize başvuru merkezinde sizin adınıza taratıp sisteme yüklüyorlar. Bunun için çok uçuk bir ücret talep ediliyor.

Self Service : Bu seçenekte ise başvuru belgelerini tarayıcı ile ya da TLScontact’ın belirttiği telefon uygulaması ile sisteme kendininizin yüklediğiniz yöntem. Biz Self service’i seçtik. Bu seçenekte alınan vize başvurusu randevusundan 24 saat öncesine kadar sunacağınız tüm belgeleri tarayıp sisteme yüklemeniz gerekiyor.

Ayrıca bu sayfada aile bireylerinin tamamının aynı saatte tek seferde başvuru masasına gidebilmesi için flexi diye bir seçenek var ancak biz öyle yapmadık. 15’er dakika aralıklarla randevu saati veriliyordu. Özden benden 15dk sonraki randevu saatini aldı.

Size uygun randevu tarihini seçtikten sonra uygun saatleri kontrol edin. Günün erken saatleri için TLScontact ek ücret talep ediyor. Gün içi saatler için ücret talep edilmiyor. Biz de gün içi saatlere randevu aldık.

Proceed to checkout sayfasında ödeme yapılacak sayfaya geçiyoruz. Biz hiçbir ek hizmet almadığımız ve self servis seçeneğini seçtiğimiz için TLScontact’a ek hiçbir ücret ödemeden randevumuzu aldık.

3. Gerekli Belgeler

Aşağıda çokça belge sıralıyorum.
Bu belgeleri taratarak sisteme yükleyeceksiniz.

 • Geçerli pasaport
 • Eski Pasaportlar
 • Document Checklist (Bu kontrol listesinde herhangi bir yeri işaretlemedim ya da imzalamadım. )
 • Vize ücretinin ödendiğini gösteren gov.uk sayfası.
 • TLScontact’a yapılan ödemeyi gösteren sayfa. Bizim çıktıda ek hizmet almadığımız için tutar sıfır görünüyordu ancak yine de aldık çıktısını.
 • Randevu tarih ve saatinin göründüğü TLScontact randevu doğrulama web sayfasının çıktısı.
 • Doldurulan vize başvuru formunun çıktısı.
 • Güncel pasaportunuzun birinci (pasaport no yazan), ikinci (pasaport bilgileri olan), vize olan, mühür vurulmuş olan tüm sayfalarının fotokopileri.
 • Eski pasaportlarınızın birinci (pasaport no yazan), ikinci (pasaport bilgileri olan), vize olan, mühür vurulmuş olan tüm sayfalarının fotokopileri.
 • Ulaşım ile ilgili belgeler/biletler.
 • Konaklama bilgileri
 • Seyahat sigortası
 • Biz çalıştığımız iş yerinden İngilizce olarak işveren yazısı (niyet yazısı) aldık. Bu belge İngilizce hazırlanmış olmalı. Kaşeli ve imzalı olmalı. İmzanın da şirket imza sirküleri içerisinde olduğundan emin olun.
 • İş ve çalışma ile ilgili belgeler.
  • Son 6 aylık maaş bordrosu
  • SGK işe giriş bildirgesi
  • Faaliyet belgesi
  • Bizim şirket İngilizce olarak da faaliyet belgesi veriyor ama İngilizce olmasa da olur herhalde.
  • Ticari Sicil Gazetesi çıktıları
  • İmza sirküleri
  • Vergi levhası
  • SGK Hizmet Dökümü
 • Banka hesap özeti (İngilizce olarak toplam tutarı gösteren, iki yetkili tarafından imzalanmış)
 • Bankadan alınan imza sirküleri
 • Hesaplardaki son 6 aydaki hareketleri gösteren hesap hareketleri dökümü.
 • Varsa ev tapusu, araba ruhsatı gibi varlık fotokopileri. Kira kontratı.
 • Yerleşim yeri belgesi (İkametgah) E-devlet’ten alınabiliyor.
 • Evlilik cüzdanı ve fotokopisi.
 • Nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Sabıka kaydı (E-devlet’ten İngilizce olarak alınabiliyor)
 • Askerlik terhis belgesi
 • Bu belgeleri aşağıda anlatılan gibi taratarak sisteme yükledikten sonra alacağınız yüklenen dokümanlar listesi sayfası.

Hangi Belgeler İngilizce Olmalı ?

Belgelerin İngilizce olup olmaması konusunda çok sayıda soru aldığımız için o konuya da açıklık getireyim. İngilizce olarak hazırladığımız belgeler şunlardı;
Başvuru formunu İngilizce doldurduk
Çalıştığımız şirketten aldığımız işveren yazısı (niyet yazısı) İngilizce’ydi
Banka hesap özeti
Sabıka kaydı. (E-devlet’ten İngilizce alınabildiği için hiç zor değil)

Bu belgeler dışındaki dokumanların İngilizce değildi.
Tercümanlara herhangi bir dosyayı tercüme ettirmedik.

Ayrıca fotoğrafa da gerek yok. Vize başvuru merkezinde kendileri biyometrik fotoğraf çekiyorlar. Sizin önceden çektirmenize ya da götürmenize gerek yok.

4. İngiltere Vizesi Evrak / Belgeleri tarama ve sisteme yükleme

İki seçeneğiniz var. Belgeleri bir tarayıcıda taratıp ayrı ayrı pdf haline getirmek ya da E Dossier Solo mobil uygulaması ile her bir sayfanın fotoğrafını çekerek ilgili dosya kategorisi altında sisteme yüklemek.

Baştan bana daha kolay gelen yöntemi söyleyeyim. Dosyaları bir tarayıcıda tarayıp pdf haline getirmek ve sonra bu pdf dosyalarını TLScontact’ın sayfasından upload etmek. Mobil uygulamayı da kullanarak dosya yüklemeye çalıştım ancak sayfa sayısı arttıkça uygulama kapanmaya başladı ve okunaklı biçimde fotoğraf çekmek konusunda çok zorluk çektim.

Mümkünse siz de otomatik biçimde belge tarayan bir tarayıcı bulun ve belgeleri orada taratıp pdf haline getirin. Kırtasiye ya da kopyalama merkezlerinde bu gibi cihazlar mevcut. Örneğin banka dökümlerini ayrı bir pdf, pasaport fotokopilerini ayrı bir pdf olarak kaydedebilirsiniz. Zaten yükleme yaparken birkaç seçenek veriyor. Finansal belgeler, seyahat ve konaklama, işiniz ile ilgili belgeler ve diğer belgeler gibi belgeler var. Dosyayı yükledikten sonra dosyanın hangi kategoride bir dosya olduğunu seçiyorsunuz. Bazılarında doğru kategoriye atıp atmadığım konusunda emin olamadım ancak yine de sorun çıkmadı.
Dosyayı yükledikten sonra bir kez okunaklı olup olmadığını kontrol etmenizi istiyor. Tüm dosyaları bu şekilde yükledikten sonra onaylayıp yükleme işlemini tamamlıyoruz.

E Dossier Solo uygulaması ile belgelerin fotoğraflarını çekerek sisteme yüklemek isterseniz, öncelikle telefonunuza uygulamayı yükleyin.
Uygulamaya TLScocntact’ın Upload sayfasındaki Referans kodu ve Pin ile giriş yapın. Sonrasında belgelerin sayfalarının fotoğraflarını çekerek sisteme yükleyin.
Bir belge için en fazla 15 sayfaya izin veriyordu. Örneğin pasaport fotokopilerim bu sayfa sayısından fazla olduğu için nasıl yapacağımı bilemedim. Bu sebeple ben uygulamaya devam edemedim.

E-Dossier Solo mobil uygulamasına giriş yapmak için kırmızı ile işaretli alandaki referans numarası ve pin’i kullanabilirsiniz

Her iki yöntemde de self servis kullanıcısı olarak başvuru saatinden 24 saat öncesine kadar dosya yükleme işlemini tamamlayıp bu işlemi onaylamanız gerekiyor.

Eğer bu yükleme işlemleri zor geliyor ya da kendiniz yapma imkanı bulamayacaksanız randevu adımlarında anlattığım Assisted Service hizmetini satın alabilirsiniz.

5. Başvuru Merkezine Giderken Yanınızda Olması Gereken Belgeler

Geçerli Pasaport
Eski pasaportlar
Pasaportların fotokopileri
Document Checklist’in ilk sayfası
Vize başvuru formunun ilk sayfası
Yüklemeleri tamamladıktan sonra yüklenen dosyaların listesinin olduğu sayfanın çıktısı.
Randevu tarih ve saatinin göründüğü TLScontact randevu doğrulama web sayfasının çıktısı.

Diğer belgeleri ve çıktıları da yanımızda götürmüştük ancak yukarıdakiler haricindeki belgeleri sormadılar. Siz de ne olur ne olmaz yanınızda hepsini götürün.

Başvuru sırasında;

Başvuru merkezine randevu saatinde vardık. Sıra numarası ile içeriye alındık ve çok beklemeden sıramız geldi. Özden ile ayrı saatler için randevu almıştık ancak neredeyse aynı anda işlemlerimiz yapıldı. İşlemler sırasında görevliye işlemlerimizin beraber yapılmasını istediğimizi belirttik ve onlar da her ikimizin başvurusunu eşleştirdi.

Ayrı bir odada da parmak izi verdik ve biyometrik fotoğraf çekildik.

Başvuru sonrasında;

Bu işlemlerden tam bir hafta sonra vizemiz sonuçlandı ve yine aynı adrese giderek pasaportumuzu teslim aldık.

Tam olarak bizim başvuru sürecimizi anlatmaya çalıştım. Sizin de sorunuz ya da eklemek istedikleriniz olursa aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

Londra ile ilgili ulaşım ipuçlarını görmek isterseniz buraya tıklayın.

Son olarak buraya kadar okuduysanız vize sürecinde kolaylıklar diliyoruz. Bizi Instagram’da takip etmek isterseniz buraya, Youtube’da kanalımıza abone olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

133 Yorum

Avatar
Derya 10/07/2019 - 12:39 pm

Merhaba çok faydalı bir yazı olmuş. Tek bir şey aklıma takıldı. Document checklist e tick atan biz olmuyoruz anladığım kadarıyla. “Do not sign until you are at your appointment” diye bir ibare var, başvuru günümde onu imzalayıp scan etmem mi gerek? O sign etme işini anlamadım :(. Bir öneriniz var mı acaba?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 10/07/2019 - 12:57 pm

Merhabalar.
Checklist’e işaretleme ya da imzaya gerek yok. Onlar da işaretlemiyorlar zaten. Randevu günü yanınızda olması yeterli.
Ayrıca checklist’i de taratmadık biz.
iyi günler dileriz 🙂
Teşekkürler

Yanıtla
Avatar
Derya 11/07/2019 - 5:06 pm

Çok teşekkürler. Bir kısa sorum daha olacaktı. Tüm banka dökümanlarını taratıp tek bir pdf de toplamam gerek değil mi, dökümanları da aynı şekilde olmak üzere?
İyi günler dilerim ben de. Bol güzel günleriniz olsun

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 02/09/2019 - 10:09 pm

Umarız ki geç kalmamısızdır ama sanki biraz gec kalmısız.evet tek bir pdf olması guzel olur.Biz banka tek bir pdf diger belgeleri de aynı sekilde bir pdf olarak kaydettik.

Yanıtla
Avatar
Yasin 13/02/2020 - 10:16 am

Merhabalar arkadaşlar,

Bir sorum olacaktı eşim alman vatandaşı bende türk vatandaşıyım ve almanyada yaşıyoruz. Benim oturum kartım var ve bir hafta yada 10 gün tatil için ingiltereye vize alabilir miyiz yada nasıl bir yol izlememiz gerekir?

Cvplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Yanıtla
Avatar
necla 20/09/2019 - 10:54 pm

merhabalar ben de self service sectim ama tarama isi bayagi kasvetli ,randevumu aldim ama geriye donerek ucretli tarama islemini secebiliyor muyum tesekkurler

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 24/09/2019 - 6:03 pm

Merhabalar, biraz zorca gercekten haklısınız ama odaklanınca bir kaç saatte bitirirsiniz bir yere kadar geldiyseniz.Geriye dönüp öyle bir şey hiç denemedik o yüzden yardımcı olamadık size. 🙁

Yanıtla
Avatar
Violeta 14/12/2019 - 2:47 pm

Merhaba öncelikle tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler sizi ınstagramdan da takip ediyprum.ben de kendim tarafmayı tercih ettim ama pdf formatına getirip ama yükleme yaptığımda ‘you can not submit hese documents until they have all been converted diye uyarı veriyor tarayıcıyı değiştirdim chrone dan yaptım hala aynı dossier indirdim orda da ref num girdim pin istiyor onu anlmadım ne yapmalıyım bir de randevü onayı ve vize ödendi çıktısı kesin taratılmalı mı ??? Çok teşekkür ederim

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:22 pm

Merhaba, bu hatayı almadığımız için bilemedik. Ödendi çıktısını taratmak faydalı olur.Randevu onayını almayadabilirsiniz.

Yanıtla
Avatar
Tugba Yildiz 08/02/2020 - 10:27 pm

Yuklediginiz Dosyalarin uzantisina ve ismine bakin.Turkce karakter var ise bu hatayi verebiliyor.

Yanıtla
Avatar
Arda 12/01/2020 - 4:40 pm

Merhaba başvuru merkezine orjinal evrakları mı götürmemiz gerekiyor yoksa fotokopileri miydi? Pasaport kimlik hariç tabi

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 21/01/2020 - 9:16 pm

Neredeyse hiç bir evragı almadılar ancak fotokopileri yanımızda guvence olsun diye goturmustuk.

Yanıtla
Avatar
Can 13/09/2019 - 3:57 am

merhaba harika bir yazı olmuş gayet açıklayıcı. izmir’den başvuru yaparsak ekstra para ödemek gerekiyor mu? daha önceden izmirden başvurular da para ödeniyordu bende bursa’dan başvuru yapıyordum. yine öyle mi yapayım yoksa self service izmir yapıp ordan ücretsiz faydalanabiliyor muyum? teşekkürler.

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 24/09/2019 - 6:01 pm

Merhabalar, çok çok tesekkur ederiz. Ama soru zor yerden geldi. Siz bu konuda bizden daha iyi bildiginiz icin hic sizi yanıltmayalım. Ama sonucunu paylasırsanız cok mutlu oluruz.

Yanıtla
Avatar
CRA 01/12/2022 - 4:53 pm

İzmir, Adana ve Antalya da 55 pound ücret vardır

Yanıtla
Avatar
Yasin 25/09/2019 - 4:58 pm

merhaba. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Saymış olduğunuz Taranacak belgeler listesinde yer alan belgeleri hangi kategorilere yüklediniz. Ben hangi kategoriye hangi belgeleri koymam gerektiğini neredeyse hiç çözemedim

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 28/09/2019 - 8:26 am

Merhabalar,
Açıkçası çoğunu diger belgeler olarak yükledim.
Yalnizca net olarak eşleştirebildiklerimi o kategoriler altına ekledim.
Örneğin banka dökümlerini finansal belgeler olarak ekledim. Eski pasaport’ları diğer’e attım.

Yanıtla
Avatar
Can 28/09/2019 - 12:12 am

hemen bilgilendireyim (: bursa hariç diğer başvuru merkezlerinde başvuru ücreti varmış. yani örnek veriyorum 121 dolar vize ücreti ingiltereye + izmir başvuru merkezi 70 dolar + kağıt tarama servis ücreti 25 pound. (rakamları salladım) ama olur da bursa’dan başvuru yapılırsa ve evrakları self servis olarak kendiniz yüklerseniz herhangi bir ücret vermiyorsunuz. sadece ingilitere için vize parası 121 dolar o kadar (:

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 17/10/2019 - 8:34 pm

Süper, çok teşekkürler bilgilendirme için.Demek ki Bursa bu anlamda İstanbul ile denk.

Yanıtla
Avatar
MİNE 02/10/2019 - 7:51 pm

Merhabalar,

Öncelikle ayrıntılı açıklama için çok teşekkür ederim, gerçekten çok açıklayıcı olmuş.

Benim birkaç sorum olacaktı. Ben belgelerim hemen hazır olmadığı için hemen taratmadım sisteme. Ama self service i de seçtim. Bir yerde hemen taratmazsam başvurumun yanacağı şeklinde bir yorum okudum. Korkuttu açıkcası. Doğru mudur?

İkincisi diyelim ki, beceremedim bu taratma işlemini. Tekrardan taratmak için yardım hizmeti almam gerekli midir?

Bir son soru daha 🙂 işe giriş çıkış belgesi gerekli diye gördüm konsolosluk sitesinde. Çalıştığım yerlerden biri 4Cye dahil olduğu için e-devletten çıkartılmıyor. Ama çalıştığım bilgisini de başvuru frmua girmiş oldum. Sıkıntı çıkar mı sizce? Bir bilginiz var mıdır?

Çok teşekkürler tekrardan,

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 17/10/2019 - 8:11 pm

Selamlar, cok tesekkur ederiz.Biz taratma işlemini randevu gününün hemen öncesine kadar yapmadık.Çok da dogru bir bilgi degil gibi.:) Taratma işlemi başarılı olmazsa geriye nasıl dönülür hic denemedik ama bir şekilde halloluyor. Son sorudan anladığım kadarıyla eski işyerlerinden birisi için sordunuz. Bence sorun olmaz.Şu ana kadar başvurunuz sonuçlandıysa da bizle paylaşırsanız şahane olur sonuçları.Bol şans!

Yanıtla
Avatar
Onurhan 02/10/2019 - 9:10 pm

İyi akşamlar,
Benimde belgeleri tarama ile ilgili bir sorum olacak. Randevu alma ve ödeme işlemlerimi tamamladım. Self servisi seçerek tarama işlemini kendim yapmak istedim. Ama tarama yapacağım Tls contact sayfasına ulaşamıyorum. Hesabı tekrar nasıl açabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 17/10/2019 - 8:14 pm

Tarama için aplikasyon kullanmadınız mı acaba? Yani aplikasyonda kendi hesabınızı nasıl kuracağınızı soruyorsanız mail adresine gelen linkler yardımcı olacaktır.

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 17/10/2019 - 10:00 pm

Yukarıda 1 numaralı konu başlığının en altında bir görsel var. Download checklist butununun olduğu yer. Burada Provide documents and biometrics yazan butona basarsanız o sayfaya ulaşabilirsiniz.

Yanıtla
Avatar
hülya 13/10/2019 - 2:48 pm

merhaba, detaylı bir açıklama olmuş çok teşekkürler. Ben de randevu sırasında takılı kaldım. self servis almak istiyorum. ancak seçtiğim 2 saat veriyrum ve prime saat oluyor ekstre ücret çıkartıyor. randevu alamadığım için ilerleyemiyorum.

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 17/10/2019 - 8:20 pm

Merhabalar, rica ederiz umarız faydalı olur. Saat konusunda esnekliginiz yok mu?Başka saat seçebilirseniz aslında ücretsiz opsiyonlar çıkacaktır.Bir de tek kişi için seçiyorsunuz değil mi?

Yanıtla
Avatar
Esinka 16/10/2019 - 7:19 pm

Merhaba cok ayrıntılı yazmıssınız cok tesekkurler. Bı sorum olucaktı bende randevu tarihi secme sayfasi gelmedi sadece ulke ve sehir sectim. Acaba biseyleri yalnismi yaptim? Belgeleri oncemi yuklemem gerekiyor sisteme?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 17/10/2019 - 8:25 pm

Merhabalar, rica ederiz umarız ki faydalı olur.Acaba ödeme yapmadığınız için mi gelmedi? Randevu aldıktan sonra belgeler yüklenebilir. Yani belge yüklemek son adımlardan, randevu için ön şart değil.

Yanıtla
Avatar
Esinka 23/10/2019 - 12:56 pm

bende o sayafaya yonlendirmiyordu telefonumdan denedim o zaman randevu sayfasina yonlendirildi. onlari yaptim sayenizde tesekkur ederim. yalniz burda bir arkadas da yazmis dosya yukeleme sayfasi da acilmiyordu bilgisayarimda megerse win 10 ve ya win 7 ve Chrome (son versiyon) gibi gereksiz tarayici ozelliklerin olmasi lazimmis. https://pos.tlscontact.com/ist_tr/faq#Supported%20Browsers
ama sonunda taranmis dosyalari da yuklemeyi basardim. elinize saglik cok tesekkur ederim.

Yanıtla
Avatar
Cem 17/10/2019 - 12:45 am

Merhaba,
2018 yılı Ekim ayında İngiltere’ye gitmiştim.Kasım 2019’da yine gideceğim. Geçen yıla göre evrakları tarama ile ilgili yeni bir durum mu söz konusu oldu?
Teşekkürler.

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 17/10/2019 - 9:58 pm

Merhabalar,
Evet geçtiğimiz yıllarda TLSContact’a belgeleri teslim ediyordunuz, onlar süreci yürütüyordu. Bu sene dijital ortama taratılmasını istiyorlar ve bu işlemi de vize almak isteyenlerin üzerine atmışlar. TLSContact yapsın istiyorsanız ek ücret ödemek gerekiyor.
Teşekkürler

Yanıtla
Avatar
Ece 18/10/2019 - 8:36 am

Merhaba,
Elinize sağlık çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Benim sorum, başvuru formunu imzalayıp mı yüklediniz? Eğer başvuru formunu da imzalamıyorsak hiçbir yerde imzamız gözükmüyor olacak. Şimdiden yardımınız için çok teşekkür ederim.

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 21/10/2019 - 9:07 pm

Merhabalar, ne mutlu faydası olduysa. Başvuru formu online olduğu için imza gerekmiyordu sanırım. İmzayı görüşmeye gittiğinizde attırıyorlar zaten. İstenmiyorsa bence atmayın bir yere imza.

Yanıtla
Avatar
gökhan 18/10/2019 - 2:36 pm

merhabalar,
benim sorum şu vereceğimiz belgelerin eski tarihli olmaması lazım deniyor özellikle banka dökümleri 1 haftayı geçmesin deniyor.
şimdi 1 haftalık süre başvuruya başladığımız ve ödemeyi yaptığımız süre mi ? yoksa ödeme yapıp randevu aldık diyelim randevuda 1 hafta sonrasına aldık o süre mi ?

örneğin; 15.10.2019 banka dökümünü aldığım tarih, 16.10.2019 başvuru formuna başladım 18.10.2019 başvuru formunu tamamladım. Ama bir kaç evrağım var eksik olan onların gelmesini bekleyip mi ödemeyi yapmalıyım yoksa randevu mu şimdiden alayım mı ? hesap özetlerinin tarihi geçmesin diyorum

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 21/10/2019 - 9:04 pm

Merhabalar, hesap özetini en sona bıraktık.Olabilecek randevu tarihine en yakın zamana banka dökümlerini almanızı tavsiye ederiz.Randevu tarihine en yakın zamanda alıp taratıp yüklerseniz problem olmaz.Bizim İngiltere vize randevumuzdan hemen önce Küba’da olduğumuz için son anda alıp yükleyemedik ama olabilecek en son tarihte gitmeden alıp seyahatten dönünce yükledik, problem çıkmadı.

Yanıtla
Avatar
Çağla 20/10/2019 - 6:45 pm

Merhaba, yazınız çok güzel ama bana gerçekten çok meşakatli geldi. Yardımcı olabilecek bir arkadaş benimle iletişime geçebilir mi :(:( caglaaslann88@gmail.com

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 21/10/2019 - 9:00 pm

Merhaba Çağla, bize yazıyı paylaşmak düştü.Bol şans dileyelim.

Yanıtla
Avatar
Sevgi 26/10/2019 - 3:07 am

Merhaba, öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Daha önceden İngiltere’den iki defa turist vizesi almış olmama rağmen şu an yine tek başıma halletmeye çalıştığım öğrenci vizesi beni zorluyor yeni sistemle birlikte… 🙁 Vize başvuru süreci zaten yeterince stresliyken bir de belgeleri sisteme yüklemekle uğraşmak gerçekten akıl alır gibi değil. :/ Ama sizin sayenizde en azından bu karmaşık süreç aydınlatıcı olmuş. 🙂 Aklıma takılan bir şey oldu. Yükleyeceğim belgelerin fotoğraflarını çekip onları pdf’e dönüştürüp sisteme yüklesem olur mu acaba? (E Dossier Solo kullanmadan) Sonuçta pdf halinde olacaklar…taratılmaması sorun olur mu? Teşekkür ederim! 🙂

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 02/11/2019 - 11:58 am

Merhabalar,
Yorumunuz için çok teşekkürler. Tahminimce kaliteli ve okunabilir durumda olursa kabul edilebilir. Sorun olmaz. Çünkü uygulamanın da yaptığı şey fotoğraf çekimi olduğu için aynı hesaba geliyor. Sevgiler.

Yanıtla
Avatar
Murat Günal 31/10/2019 - 5:42 pm

Merhaba, (tekrar gibi olacak ancak tam anlayamadım), 6ay geçerli İngiltere vizesi alarak Londra ya gidip geldik. Henüz tarihleri bitmediğinden tekrar Londra ve üzerinden Dubline geçmek istiyoruz. İngiltere vizesi yeterli olur mu?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 02/11/2019 - 12:00 pm

Merhabalar,
Evet Londra üzerinden geçeceğiniz için geçerli oluyor. Teşekkürler 🙂

Yanıtla
Avatar
zerdem 31/10/2019 - 10:56 pm

merhaba tum bu adimlari teker teker yaptim anne ve babam icin. ben ingilteredeyim. bu sabah gittiklerinde onlardan ek olarak 165 er tl lik odeme yaptirmislar. tarama ucreti diyerek oysaki ben tum belgeleri taratmistim. bu taratma yaptigima dair ekstra bir belge mi alip goturmem lazimdi. neden alinmis anlamadim

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 02/11/2019 - 12:02 pm

Merhaba,
Yüklemeleri tamamladıktan sonra yüklenen dosyaların listesinin olduğu sayfanın çıktısını da alıp götürmek gerekiyor. Tüm belgelerin taranması için mi para istediler acaba yoksa eksik bir iki belge için mi para talep etmişler?

Yanıtla
Avatar
Sevgi 05/11/2019 - 1:47 pm

Tekrar Merhaba,

Yanıtınız için teşekkür ederim. E-devletten indirdiğim pdf belgeleri ile sunacağım farklı pdf belgelerini direkt yükleyip geri kalanları da taratmaya karar verdim riske atmamak adına. Randevu tarih ve saatinin göründüğü TLScontact randevu doğrulama web sayfasının çıktısını nereden alıyoruz acaba? Web sayfasına bağlanamıyorum. Mailimde TLScontact’a yapılan ödemeyi gösteren sayfa var onda randevu tarih ve saati de yazıyor. Acaba aynı şey mi oluyor?

Teşekkürler

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 07/11/2019 - 9:34 pm

Merhaba Sevgi, yukarıdaki yazıda 4. maddenin altındaki ilk ekran görüntüsünde tarih yazan bir ekran var.Siz de kendinizde bu ekranı bulup çıktısını alırsanız yeterli olacaktır.

Yanıtla
Avatar
Tülay 07/11/2019 - 1:22 am

ÖNCELİKLE YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER MESELA BEN ŞUBATA LONDRAYA GİDMEYİ DÜŞÜNÜYORUM İNGİLTERE VİZESİNE SEYHAT TARİHİNDEN KAÇ AY ÖNCE BAŞVURABİLİRİZ BEN KASIMIN ORTASIN DA ŞUBAT SEYHATİM İÇİN BAŞVURU DA BULUNABİLİRMİYİM ACABA

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 07/11/2019 - 9:32 pm

Merhabalar rica ederiz ne demek. Bizce biraz erken olur şubattaki seyahat için şimdiden başvurmak. Zaten en erken 3 ay önceden başvurabilirsiniz. Bizce ideal tarih 40 gün önceden diyebiliriz. Onlar maksimum 3 haftada çıkar diyor. 3 haftadan kısa da uzun da çıkan kişiler duyduk.

Yanıtla
Avatar
Dilan Özbek 09/11/2019 - 6:23 pm

Merhaba, öncelikli ayrıntılı anlatımınız için teşekkürler. Bir sorum olacak. Ben evrakları iphone üzernden taratıp pdf olarak bilgisayarıma yükledim ve sisteme download ettim. Ancak view kısmına basınca yukarda bir mesaj çıktı ve belgemin okunabilir olup olmadığını kontrol edemedim. Her belgenin yanında not previwed yazıyor ve bir çarpı işareti var. Yine de submit e bastım ama view yapmadığınız için kabul edilmedi dedi. Acaba sorun nedir. Banka dökümanlarım 15 sayfayı geçiyor. Ondan mı diyeceğim ama daha az olanlar da var. Ne yapmalıyım?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 09/11/2019 - 10:57 pm

Merhabalar çok teşekkür ederiz. Cep telefonunuzdan review yapmayı denediniz mi? Hem pc’den hem de cepten denemenizi öneririz.Bilgisayardan deniyorsanız farklı bir browserdan da deneyebilirsiniz.Hata mesajında ne yazıyor?

Yanıtla
Avatar
Fazil 11/11/2019 - 6:04 pm

Merhaba. Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ben passport pass back servisini kullandım. Vizem onaylandıktan sonra kaç gün içinde pasaportu vize başvuru merkezine götürmem lazım? Süre kısıtı var mı? Teşekkürler

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 13/11/2019 - 4:54 pm

Merhabalar,
Bu servisi kullanmadık ve açıkçası bizim de bilgimiz yok bu konuda. Siz bizi bilgilendirebilirseniz çok seviniriz.
teşekkürler

Yanıtla
Avatar
ÇAĞLA 17/11/2019 - 7:07 pm

Merhaba, ingiltere vizesi yolculuğumu bu sayfadaki yönlendirmeler ve yine bu sayfadan okuyup yardımıma koşan Cem bey sayesinde tamamladım. 6 aylık vizemi aldığıma göre tecrübemi paylaşmak istiyorum. Nasıl başvurulacağı konuşu yukarıda gayet güzel anlatılmış fakat ödeme yapıp randevunuzu aldıktan sonra formda bir değişiklik yapamıyoruz. Ben 2012 de fransadan red almıştım önce bunu yazmadım ama sonra tamamen dürüst olmaya karar verip yazmaya karar verdim ve başvurumu iptal edip yeniden yapmaya karar verdim, sonra öğrendim ki formu cıktı olarak aldığımızda üzerini çizip değişiklik yapabiliyormuşuz yanına imza atmamız yeterli, eğer sizde formda değişiklik yapmak isterseniz mevcut başvurunuzu asla iptal etmeyin yoksa benim gibi eski başvuru ücretinin yatmasını beklersiniz:) Bu hatam bana süremin az olmasindan dolayı walk in servis kullanmaya mecbur bıraktı ve eksta 500 TL ödemiş oldum. Herkese güzel seyahatler 🙂

Yanıtla
Avatar
Fatih 24/12/2019 - 6:33 am

Merhaba Çağla,
Benim de benzer bir problemim var. İngiltereye başvuru yaparken otel rezervasyonu yapıp kalacağım yeri Wembley house otel olarak seçtim. Fakat başvurudan 15 gün sonra booking.com tarafından Otelde tadilat olacağı gerekcesiyle rezervasyonum iptal edildi. Şimdi yeni başvuru yapmak istemiyorum. Dediğiniz gibi başvuru çıktısının üzerinde otel adresini değiştirip yeni otel rezervasyonumu girebilirim dimi ? Sisteme yükleyeceğim dokümanlara da yeni otel rezervasyonunu yüklemeyi düşünüyorum. Açıkcası kafa karışıklığına sebebiyet verip red yemekte istemiyorum ne yapsam tam karar veremedim. Belki cevap verirsiniz diye size yazıyorum. Bu bilgiye nereden eriştiniz. Eski otel rezervasyon bilgilerini yükleyip rezervasyon iptalının mailini ekleyip detaylı bilgi vermek mi lazım. Yoksa üzerini çizip sanki hiçbirşey olmamış gibi yeni otel rezervasyonuylamı ilerlemek lazım. Veya eski haliyle bırakıp nasıl olsa kontrol etmiyorlar deyip olduğu gibi bırakmak mı lazım 🙁

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:15 pm

Merhaba Fatih, öneri olarak değiştirmemeni söyleyebiliriz. Ama nasıl sonuçlandığını da merak etmedik değil.Bize tecrübelerini yazarsan çok mutlu oluruz.

Yanıtla
Avatar
ÇAĞLA 12/02/2020 - 7:41 pm

Merhaba çok geç gördüm:( Üzerini çizip imza atmayı evraklarımı tarayan tls deki yetkili söyledi, normalde başvurunuzu taramıyorlar ama eğer değişiklik yaptıysanız sadece o sayfaları diğer belgelerle beraber tariyorlar. Siz belgeleri kendiniz tarayacaksanız düzeltme yaptığınız sayfaları da mutlaka tarayın. Vizenizi çoktan almışsınız diye umut ediyorum ama yine de okuyan arkadaşlara belki yardımcı olur yazdığım 😊

Yanıtla
Avatar
Rabia 03/12/2019 - 10:56 am

Merhaba Ben Bugün Parmak izi ve Fotograflaf vermeye TLS ofisine gittim dökümanlarımı kendim taratmıştım, ancak Basvuru folmumu taratmamıstım, çünkü zaten bu form onların sayfasından geldiği için bu gerekli bir işlemmiydi danışmak isterim,

Teşekkürler

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 05/12/2019 - 5:04 pm

Merhabalar,
Başvuru formu taratmanıza gerek yok. Dediğiniz gibi zaten online olarak dolduruyorsunuz.

Yanıtla
Avatar
Asli 04/12/2019 - 7:53 am

Merhaba , öncelikle ellerinize sağlık çok açıklayıcı bir yazı olmuş.Biz randevuyu pazartesi gününe alsak Evrakları sisteme taratma işlemini Cuma aksamına kadar mi yapmaliyiz, yoksa Cumartesi gecesine kadar vaktimiz var mi? Yani haftasonuna gelmesi evrakları yüklememizi etkiliyor mu?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:11 pm

Merhabalar cok tesekkur ederiz. Gec kalmadık inşallah yazmak için. Haftasonu evrakları tarayabilirsiniz, problem olmaz.

Yanıtla
Avatar
Aslı Yilmaz 04/12/2019 - 8:38 am

Merhaba , öncelikle ellerinize sağlık çok açıklayıcı bir yazı olmuş.Biz randevuyu pazartesi gününe alsak Evrakları sisteme taratma işlemini Cuma aksamına kadar mi yapmaliyiz

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 05/12/2019 - 5:00 pm

Merhabalar,
Randevu saatinden 24 saat öncesine kadar yapabilirsiniz taratıp gönderme işlemini.
Çok teşekkürler 🙂

Yanıtla
Avatar
melike 06/12/2019 - 11:46 pm

merhabalar,
çok faydalı bir yazı olmuş gerçekten. Her şeyi baştan sona anlatmışsınız.
İlk önce bir sorum var. Annem ve 12 yaşındaki kardeşimle gitmeyi düşünüyoruz. Aklıma takılan şey ise kardeşime onun adına hesap açarak mı başvuru yapmalıyım yoksa en sonda diyor ya 18im, 18den aşağıyım bir de ebeveyni ya da guardian’nıyım. Hangi seçeneği seçmeliyim?
İkinci olarak da TLS contact bizden kişi başı 55 pound servis ücreti aldı. Sepetinde bir şey olmasa bile o ücret herkesden alınıyor diyordu. Siz nasıl ücretsiz yapabildiniz merak ettim.
Şimdiden teşekkürler 🙂

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:29 pm

Merhabalar, yukarıdaki adımları izleyerek ücretsiz yaptık. Siz acaba hizmet satın almak istiyorum’umu eklediniz ya da farklı saat seçtiğiniz için mi maliyet çıktı? Şu da olabilir.Tüm aile bireyleri aynı anda olacak şekilde randevu alırsanız maliyet çıkıyor. Biz 15 dakika aralıklarla randevu seçmiştik.Kardesiniz için olan soruyu bilemedik ama sanki guardian mantıklı gibi geldi.

Yanıtla
Avatar
Onur 07/12/2019 - 1:12 pm

Merhaba,

TLSContact’tan randevu alırken 1.aşamada (TLSContact servisleri) ücreti 0 TL olan Randevu Self Servis – Düzenli / Appointment Self-Service – Regular servisi var, bunu sepete eklemek gerekli mi? Eklesem de eklemesemde bir sonraki aşamaya ilerliyor. Not: Belgelerin PDF halleri var, sisteme kendim yüklemek istiyorum. Yanıt için şimdiden teşekkürler.

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:27 pm

Merhaba, o zaman eklemeden ilerleyebilirsiniz. Neticede sıfır TL imiş gerçi. Sepette sıfır olacak şekilde ilerlemek gerek kendiniz yüklemek istiyorsanız.

Yanıtla
Avatar
enes 09/12/2019 - 1:42 pm

yazı için teşekkürler. vizeye başvurduk ve ödemeyi yaptık. randevu tarihini hemen mi seçmek gerekiyor acaba? bir de belgeleri peyderpey yükleyebiliyor muyuz?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:25 pm

Belgeleri peyderpey yükleyebilirsiniz.Tarihi hemen seçmeye gerek yok.

Yanıtla
Avatar
Kübra 11/12/2019 - 1:36 pm

Merhaba self service seçtim evraklarımı sisteme yükleyip submitledim ancak checklist, vize ödemesi ve tls randevu bildirimini sadece çıktı aldım sisteme yüklemedim submitlediğim için geri de dönemedim sorun olur mu? Merkezde taratabilir miyim acaba

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:23 pm

Merhaba merkezde sıkıntı olursa taratırlar sanırım. Bence problem olmaz.

Yanıtla
Avatar
Violeta 14/12/2019 - 4:40 pm

Merhaba
Evrakları yüklemeyi başardım ama ben sadece pasaportun ilk sayfasını ve ingiltere vizelerini yükledim her sayfasını yüklemedim sorun olur mu

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:20 pm

Merhaba, biz boş sayfalar hariç hepsini yüklediğimiz için bilemedik. Sonucunda ne oldu paylaşırsanız sizden sonrakilere ışık tutar. Çok teşekkürler.Sevgiler

Yanıtla
Avatar
Seda 22/12/2019 - 4:59 pm

Merhabalar,belge yükleme işlemini hangi sayfadan yapıyoruz? Belgeleri taradık fakat yükleme sayfasını göremedim.sevgiler

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:19 pm

Merhaba Seda, yazıdaki en son fotoğrafta altta bir artı işareti var oraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla
Avatar
Naz 24/12/2019 - 11:58 am

Merhaba,

Çok güzel anlatmıssınız cok tesekkurler.
Ben de self service sectım ve eSolo applicatin’ı indirdiğimde, TLS Contact Reference number’ın altında bir de Pin istiyor.
Bu pin’i nereden bulmustunuz acaba ben bulamadım:(

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/12/2019 - 1:08 pm

Merhabalar, çok çok teşekkür ederiz. Yazıda kırmızı ile fotoğrafta işaretlenmiş biçimde bulabilirsiniz.

Yanıtla
Avatar
Betül 30/12/2019 - 9:42 am

İyi günler, öncelikle detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederiz emeğinize sağlık. Fakat benim sorum üstteki sorulardan biraz farklı. Ben vize görüşmesindeki sonuçtan sonra uçak biletlerimi ve konaklama yerimi ayarlamak istiyorum. Böyle bir imkanımız var mı? Çünkü anlatımınızda uçak biletleriniz ve konaklama rezervasyonlarınız hazır yani bu şart mı konuya netlik kazandırmak istedim. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 30/12/2019 - 7:35 pm

Selamlar,
Bu gibi durumlarda uçuş için bilet rezervasyonu, otel için de Booking.com’dan son güne kadar iptal edebileceğiniz bir oda rezervasyonu yapabilirsiniz.
Belirteyim biz hep uçak biletimiz varken vize başvurusu yaptık.
teşekkürler,

Yanıtla
Avatar
Mithat 19/01/2020 - 6:23 pm

Selam,
Benim takildigim bir konu var.tarama islemini vize basvuru merkezinde yaptiracagim.document checklist e ek belgelerimizi yazarak lusteleyecekmiyiz,hergangi check atacakmiyiz.
Yardimci olabilirseniz cok sevinirim
Tesekkurler

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 21/01/2020 - 9:18 pm

Merhabalar, taratma işlemlerini merkezde yapacaksanız document check liste de ihtiyacınız yok.Bildiğim kadarıyla evraklarla gitmeniz yeterli.

Yanıtla
Avatar
Gürkan 22/01/2020 - 3:55 pm

Merhaba,
Bu sabah vize başvurusu için İstanbul’daki merkeze gittim sadece 2 evrak soruyorlar. Evrakları sisteme yüklediğimize ilişkin liste ve UK Visa &Immigration çıktısının ilk sayfası. Ben bir tomar kağıt götürmüştüm ya sorarlarsa diye. Parmak izi ve fotoğraf işlemi dahil içeride geçirdiğim toplam süre 20 dk. Randevu saati konusunda katı değiller 10-15 dk geç kalanları da kabul ettiler.

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 22/01/2020 - 8:41 pm

Çok teşekkürler bilgilendirme için Gürkan bey.
Biz de aynen sizin gibi tecrübe ettik. Taratıp koyduğumuz evraklara bakmadılar ve işlemler kısa sürdü. Geç kalmadık ama kalsaydık yine de çok sorun olmayacakmış gibi geldi bize de.

Yanıtla
Avatar
Ezgi 26/01/2020 - 3:38 pm

Merhaba, benim sorun biraz degişik olacak umarım yanıt alabilirim. Ben suan için sgk li calısmıyorum.
Ve basvuru formuna işşiz olarak giriş yaptım.
Fakat freelance olarak pilates egitmenligi yapıyorum ve buradan kazandıgım aylık geliri yazdım. Ve bunu ögrencilerimden banka hesabıma gelen ücretlerle ve bazılarından ücreti elden aldıgıma dair yazı alarak kanıtlayacagım.
Bu tutarsızlık gibi görünür mü sizce?
serbest meslek kategorisine de girmiyorum.
Bugün basvurumu tamamladım ve Cuma günü randevum var.
2. Sorum ise, basvuru formunun cıktısını almam zorunlu mu? Zorunlu ise nereden alacagımı bulamiyorum? Simdiden tesekkur ederim

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 26/01/2020 - 4:37 pm

Merhabalar, konu ile ilgili kesin bir bilgimiz olmamakla beraber tutarsızlık olarak görüneceğini sanmıyorum. Neticede banka hesabına para girişini göstermiş olacaksın ve düzenli olarak böyle bir giriş farklı farklı hesaplardan varsa belgelemiş olursun. 2. sorunuza istinaden başvuru formunun ilk sayfasını basmak gerekiyor ve hatırladığımız kadarıyla sizi başvurunuza yönlendiren bir mail geliyordu. Başvurunuza tekrar girince print edebiliyor olmalısınız.Bizdeki linkler şu an çalışmadığı için kontrol edemedik ancak bu şekilde olmalı.

Yanıtla
Avatar
Ezgi 27/01/2020 - 8:37 am

Cok tesekkurler cevabiniz icin.
Fakat basvuru formumun ilk sayfasini bulamiyorum
Sadece vize ucreti odeme onayi olan sayfa cikiyor karsima. Tekrar bakacagim gun icinde.
Bir de ben ‘assisted service’ sectim ve ek ucret odedim. Randevum 9:15 de , ne kadar erken gitmem gerekiyor belgelerimi taratmak icin? Yoksa randevu saatimde mi tariyorlar?
Ben ilk defa araci kurumsuz basvuru yapiyorum baya tecrubesizim kusura bakmayin:)

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/01/2020 - 8:24 pm

Assisted Service de aldıysanız belgenin çıktısında yardımcı olacaklardır tabi ekstra ücret talep edebilirler. Randevu saatinizde gidebilirsiniz. Randevu sırasında taratırlar belgelerinizi.

Yanıtla
Avatar
Ezgi 27/01/2020 - 8:44 am

Ve bir de ek olarak seyahat saglii sigortasi istemiyor galiba Ingiltere degil mi?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/01/2020 - 8:20 pm

Biz seyahat sağlık sigortası yaptırıp taratıp ekledik. Bence istemese de İngiltere pahalı bir ülke, yaptırmak mantıklı olabilir.

Yanıtla
Avatar
İrem 28/01/2020 - 6:33 pm

Yazınız için çok teşekkürler çok faydalı bir yazı olmuş. Ben devlet kurumunda çalışıyorum amirimden İngilizce niyet mektubu nasıl almma gerekiyor, yıllık izin aldıgımı gösteren bir yazıya gerek var mı?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 29/01/2020 - 8:17 pm

Merhabalar, teşekkürler. Amirinizden değil de kurumunuzdan alacağınız bir yazı olsa daha iyi olur.Örneğin biz şirketimizde İnsan Kaynaklarından izinli olacağımıza dair bir izin belgesi alıyoruz.Kurum antetli kağıdına konsolosluğa hitaben ingilizce yazılmış, kaşeli imzalı olacak şekilde almalısınız. İmza sahibi de imza sirküsünde adı yazmalı.

Yanıtla
Avatar
Senem 03/02/2020 - 2:14 pm

Merhabalar. Oncelikle size cok tesekkur ederim yazinuz dogrultusunda ben, esim ve kucuk kizim icin basvurularimizi yapip vizeleri aldik. Gercekten uzun bir surecti. Tek eklemek istedigim nokta herkesin gereksiz cikti almamasi icin randevu icin gittigimizde bizden sadece yeni pasaportlar, basvuru formunun sadece ilk sayfasinin ciktisi ve tek sayfalik yuklenen dokuman listesi istendi. Onca aldigimiz cikti bosunaymis😊 onu hatirlatmak isterim. Gitmek isteyen herkese kolayliklar dilerim. Evraklari eksiksiz ve dogru sisteme yuklediginizde sorun cikmiyor😍

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 03/02/2020 - 8:16 pm

Hayırlı olsun, çok çok teşekkürler nazik geri dönüşünüz için. Güzel bir Londra seyahati geçirmeniz dileğiyle. Çıktılar konusunda haklısınız, almıyorlar diğer evrakları ancak insan rahat da edemiyor bir türlü. Biz de bildiğimiz halde yine de ne olur ne olmaz diyerek yanımızda gitmiştik. Sevgiler

Yanıtla
Avatar
Orçun 04/02/2020 - 10:04 am

Merhaab, yakın zamanda bu konuda bir başvuru yapmak istiyorum. Bu kadar detaylı bilgilendirme ilk defa gördüm, çok teşekkür ederiz. Genelde google’da arattığınızda çakal sitelere denk geliyorsunuz. Fakat böyle bir ihtiyacımız yokmuş gördüğümü üzere.
Bir kaç sorum olacak:

1- 2 adet eski pasaportum var ve 1 adet yeni mevcut. Eski 2 pasaportumun 1 tanesi kaybolmuş, bunu göstermemem sorun yaratır mı sizce?
2- 4 yaşında bir kızım var, onu da götüreceğim, vize sürecine tüm şartları ile dahil etmemiz gerekiyor mu? Örneğin vize ücretine dahil mi? Schengen vizesinde normalin biraz daha altında bir ücret ödeniyor.
3- Londra’da çalışan arkadaşlarım var, yaklaşık 4 aydır oraya yerleştirler, bu kişileri yazmam fayda sağlar mı?
4- Ben, eşim ve kızım ile gideceğiz üçümüz içinde ayrı ayrı mı dolduralım yoksa tek bir seçenek ile hepsini doldurma şansımız var mı?

Uzun oldu şimdiden teşekkür ederim. 🙂

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 04/02/2020 - 12:46 pm

Merhabalar,

Yorumlarınız için çok teşekkürler. sorularınız ile ilgili bildiğimiz kadarıyla cevap yazmaya çalıştım.

1) Seyahatleriniz için son 5 yılı soruyor. Eğer kaybolan pasaportunuz 5 yıldan önceki seyahatleri kapsıyorsa sorun olmayacağını düşünüyorum.
2) Çocukların vize süreçleri ile ilgili bilgi sahibi değiliz. Yanlış bilgi vermek istemem. Konsolosluk kendi sayfasında da bu konuyu açıklamıştır diye düşünüyorum
3) Eğer onların yanında kalmayacaksanız yani kendiniz otel ayarladıysanız, tüm ulaşımları kendiniz yapıyorsanız tanıdıklarınızı yazmayın derim.
4) Formları ayrı ayrı doldurmak gerekiyor.

Yanıtla
Avatar
Orçun 07/02/2020 - 11:14 am

Teşekkür ediyorum yanıtınız için.

Yanıtla
Avatar
Senem 13/02/2020 - 11:26 pm

Cocuk icin bir form var ciktisi aliniyor internetden. Onun disinda tum surec ayni.bizde kizim icin aldik. Kolay gelsin

Yanıtla
Avatar
Tugba Yildiz 08/02/2020 - 11:03 pm

Merhabalar ! Siz supersiniz ! Allah razi olsun.Ilk isim instagramdan da sizi takip olacak. 2 sorum var fikrinize talibim.
1. Ayni sizin gibi 18 Hazirana ucak biletlerimizi aldik.4 kisilik bir aileyiz. Kendimin ve Esimin account actim.Akabinde cocuklara da acacagim .Odeme asamasindayim.Lakin son on yillik seyehat gecmisimizde Italya, Yunanistan, Maceristan, Ispanya vs Avrupa seyehatlerimizi sisteme giremiyorum.Cunku bu ulkeler listede cikmiyor.Girebildiklerim Azerbeycan ve Umremiz Sudi Arabistan oldu iyi mi 😀 Nedendir bir oneriniz var mi?
2. Ben 15 yil 4A li aslinda IBB bunyesinde taseron calistim. Sgk primlerimde devamli farkli sirket gozukuyor Su an calistigim kurumum farkli sorun yok. Ben bu 4A li 15 yil onceki is yerimi ne girecegim?IBB devlet ama sgk da Devlet olmuyor , Askeriye olmuyor, Medya olmuyor listedekiler . Hic birini isaretlemedigimde de daha once listedeki bir iste calismamis yazdi. Hangi beyanim dogru bilemedim.Yani ozel sektor calisani ne giriyor o forma. Son iki isini girenlere soruyorum?
.
Zor yerlerden sorduysam kusuruma bakmayin.🙈Tekrar tesekkurler

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 09/02/2020 - 10:28 am

Merhaba Tuğba,
Çok teşekkürler yorumun için 🙂 Güzel mevsimde gidiyorsunuz. Umarım Çok güzel geçer.
1. Avustralya, Kanada, Yeni Zellanda, ABD veya Schengen bölgesine son on yılda kaç kez seyahat ettiğimizi soruyor. Zaten burada Schengen ülkelerine cevap vermiş oluyorsunuz. Sonraki soru bunların dışındaki seyahatler. Bu sebeple listede o ülkeler çıkmıyor. Yani girebildikleriniz doğru.
2. Bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum gerçekten. Yardımcı olabilecek başka bir arkadaş cevap verebilir bu soruya umarım.

Yanıtla
Avatar
Burak 17/02/2020 - 3:21 pm

Merhabalar. Başvuru formunda bir kaç yerde hata yaptığımı fark ettim bunlardan biri gittiğim ülkeler konusundaydı o yüzden riske atmamak için ilk başvuruyu iptal edip tekrar başvurdum. Randevuya gitmemiştim. Gov.uk’dan refund isteğimin alındığına dair mail geldi eğer talebim haklı görülürse 28 gün içinde yatıracağız dediler ancak TLS izmir’e başvurduğum için 55 pound ekstra istenmişti. Onu da her ne kadar gov.uk ücretlendirse de TLS e de refund isteği yolladım. Onlar da doldurmam için form yolladılar. Sizce 55 pound’u öderler mi?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 17/02/2020 - 8:51 pm

Merhabalar, yorumunuzu onayladık ki konuyla ilgili bilgisi olan başka birisi görürse belki daha doğru cevaplandırabilir sizi. Umarız iade ederler.Sonucu yazarsanız çok mutlu oluruz. Bol şanslar.

Yanıtla
Avatar
Ilayda 19/02/2020 - 8:59 am

Merhabalar. Paylastiginiz bilgilendirici yazi icin cok tesekkur ederiz. Bu ay sonunda 6 aylik turist vizesi basvurumu self servis olarak tamamlayacagim. Ozel sektor calisaniyim ve isim ile ilgili bir konferansa davetiye uzerine gidecegim. Checklist’imde basligi bulunan 7 basliktan biri “Home address”, saglanabilecek dokumanlar arasinda ikametgah belgesi bulunmamaktadir. Kira sozlesmesi yaziyor ama o da annemin adina ve 1 sene oncesinin eski dokumani, yeni bir sozlesme henuz yapmamisiz. Bu konuda ikametgah belgesini turkce olarak vermek sikinti cikarabilir mi acaba diye emin olamiyorum. Checklist’de bulunan ana maddelerden birine turkce dokuman saglamak ve tam olarak da istenileni karsilamamak konusunda gercekten aklimi cok fazla mesgul ediyor. Sizin bu konudaki fikriniz nedir yardimci olabilirseniz cok sevinirim?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 19/02/2020 - 12:48 pm

Merhabalar,
Bizim de sözleşmemiz birkaç yıl öncesine aitti. Yine de o haliyle tarayıp ekledik. İkametgah’ın da çevirisine gerek yok. Bizim İngilizce olarak ilettiğimiz belgeleri de yazıda belirttim.
teşekkürler,

Yanıtla
Avatar
Murat 23/02/2020 - 4:14 pm

Merhabalar,

Süreç ile ilgili bilgilendirme yazınız çok faydalı oldu. Vize işlemlerini bu hafta başlatacağım. Teşekkür ederim. Size 1-2 sorum olacak.

Pegasustan rezervasyon yaptırırım yeterli olur mu?
Konaklama için airbnb’den rezervasyon yapacağım o da geçerli olur mu?
Birde seyahat sigortası online alınabiliyor mu? Oradaki süreç nasıl ilerliyor?

Daha önce proje için Isviçre’ye gitmiştim 14 günlük schengen vizesi almıştım. Hem CERN’den davet mektubum vardı hem de aracı kurumla çalışmıştım. Şuan ise kendim ilgileneceğim.

Sadece bu 3 eksiği de tamamladıktan sonra sizin anlattığınız aşamaları takip ederek başlatacağım.

İlginiz için teşekkürler

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 20/04/2020 - 10:16 pm

Merhabalar, bugünlerde çok işinize yaramayacak olsa da sanırım sonradan da olsa faydası olacaktır cevaplarımızın. Rezervasyon yeterli olur mu emin değiliz çünkü biz bilet almıştık.Airbnb olur problem yok.Seyahat sigortası online alınabilir. Biz acentalara mail atıp parayı havale yapıp yaptırıyoruz.Belgenin çıktısını alıp ekliyoruz.Umarım kolayca halledersiniz.Bol bol şanslar.

Yanıtla
Avatar
Davuthan 27/02/2020 - 9:10 am

Ödeme sayfasının ekran görüntüsü nu almayi unuttum. Nasıl temin edebilirim

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 20/04/2020 - 10:28 pm

Merhabalar, biz hatırlayamadık ne yazık ki ancak yorumunuzu gören birileri yardımcı olur belki diyerek onayladık mesajınızı. Bol şanslar.

Yanıtla
Avatar
mehmed 02/05/2023 - 10:38 pm

Ben de ödeme dekontunun çıktısını alamadım, Bu dekont olmayınca problem olur mu, çünkü sayfa geri yüklenmiyor. bu dekontu nasıl temin edebilirim? mailime ödeme başvurusu var bu olur mu ? şimdidien teşekür ederim.

Yanıtla
Avatar
Hasan 05/03/2020 - 6:20 pm

Merhalar, oncelikle oldukca faydali bir yazi olmus cok tesekkur ederiz. Taratip yukledigimiz evraklarin orjinalini ve fotokopilerini vize randevumuza goturuyor muyuz acaba? Birde yazdiginiz gerekli evrak listesi ayni mi herkes icin acaba onu merak ettim.( Bir akrabami ziyaret amacli turist olarak gidecegim). Tesekkurler…

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 20/04/2020 - 10:18 pm

Çok teşekkür ederiz. Biz her şeyi götürdük ama bir kaç belge hariç bakmadılar yazıda belirttiğimiz gibi. Sizin için aynıdır diye düşünüyoruz biz de turist olarak gitmiştik.

Yanıtla
Avatar
Selim 18/07/2020 - 3:00 am

Merhaba, öncelikle yaziniz için çok tesekkür ederim. Benim de bir sorum var, su an üniversite ögrencisiyim bundan dolayi basvurumda sponsor göstermek istiyorum. Teyzem irlandada yasiyor ve Irlanda vatandasi sponsor olarak onu gosterebilir miyim?

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 18/07/2020 - 11:02 pm

Rica ederiz. Bizim için çok zor bir konu oldu.Cevabını bilmiyoruz ancak okuyanlardan bilenler olabilir, umarım dönerler size.Bol şans dileriz.

Yanıtla
Avatar
Zein İnal 21/07/2020 - 9:56 am

Merhaba,
Bugün aile izni vizesi için beklediğimizden çok çok erken cevap geldi, pasaportunuz teslim alınmaya hazır olduğunu size duyurmaktan memnunluk duyarız diye, ancak olumlu gibi gözükse de elimizde görmeden emin olamıyoruz, bilginiz var ise olumlu veya tersi olduğunda bilgi verilmez mi?
Teşekkürler

Yanıtla
Avatar
ahmet 29/07/2020 - 6:30 pm

Merhaba,verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim.bir sorum olacak belgeleri yükleme de sorun yaşıyorum.normal bilgisayarda yükleyemedim ve mobil uygulamada denedim ve sadece 6 dosya yükledim ve bundan sonra yükleme yapamıyorum ne mobilde nede bilgisayarda umarım yardımcı olursunuz.çarşamba günü randevu aldım yetiştirmem gerekiyor.şimdiden teşekkür ederim

Yanıtla
Avatar
Merve Nur 02/09/2020 - 6:24 pm

Merhabalar, öncelikle yazınız için çok teşekkürler. Benim vize randevum yarın sabah ve belgelerimi self service ile yükledim. Fakat şimdi farkettim ki arkadaşımdan aldığım invitation letter pdf e dönüşünce imza ikinci sayfada kalmış. Sizce bu bir sorun olur mu veya tek sayfa halinde yüklemek istesem merkezde bunu yapabilir miyiz? Şimdiden teşekkürler

Yanıtla
Avatar
Havva 18/10/2020 - 1:35 am

Mrb lar eşim mustafa avukatimiz ile birlikte gerekli belgeleri sisteme yükledi randevu ekim 21 e aldık yanımda 4 sayfa randevu evrakı 15 sayfa başvuru evrakı ve 6 sayfalık daha evrak çıkardım ve pasaportum ile birlikte gidecegim başka bi eksik var midir sizce

Yanıtla
Avatar
emre 21/05/2022 - 11:03 pm

Merhaba, 6 aylık turist vizesi baslangic tarihi vize basilsigi gun mu basliyor? ulkeye giriş yaptigimizda mi basliyor? yoksa bizim belirttigimiz bir tarihte mi basliyor?

Yanıtla
Avatar
özge 24/05/2022 - 12:12 pm

Merhaba. Ben dun akşam vize başvurumu yaptım ama payment kısmını yapmadım ve farkettım kı iki nnoktada hata yapmısım. düzeltmek istiyorum ama düzeltmeme izin verilmiyor. odeme falanda yapmadım tamamlanmış bir başvuruda gözukmuyor. yenı basvuru mu yapmalıyım yoksa bu basvuruyla devam mı etmelıyım? ben dependent visa ya basvurdum eşim skilled immigrant statusuyle visa basvurusu yaptı ben de ona bağlı olarak yaptım

Yanıtla
Avatar
Yasemin 27/09/2022 - 2:25 pm

Merhaba,
Paylaştığınız bilgiler ve emeğiniz için çok teşekkürler. Bir sorum olacak, başvurumu yaptım ve randevumu aldım self service olanı seçtim ancak tlscontact sayfasında my apply’da self-upload kısmı maalesef bende görünmüyor ve dolayısıyla evrak yükleyemiyorum. Konuyla ilgili bir bilginiz ya da fikriniz var mıdır? Teşekkürler.

Yanıtla
Avatar
Yasemin 27/09/2022 - 3:31 pm

Buldum! 2.aşamada Self Service kısmı seçilmeli öncelikle ondan sonra self service randevuları görüp randevunuzu alabiliyorsunuz, buna göre de Self upload kısmı da çıkıyor.

Yanıtla
Avatar
merve bozkurt 10/10/2022 - 4:04 pm

Merhaba bilgiler için çok teşekkürler, benim de sorularım olacak:)
1)fotokopiler renkli mi olmalı?
2)başvuru için 90 gün şartı mı var yoksa 15 şubat biletim için şimdi başvurabilir miyim?
3)17 aylık bebeğim için kendi mailim ile başvuru yapabilir miyim?
4)eşim ve ben ayrı başvuru mu yapıyoruz yoksa sistemde birleştirme gibi bir durum var mı?
şimdiden cevaplar için çok teşekkür ediyorum:)

Yanıtla
Avatar
Mert 07/12/2022 - 10:10 am

Merhaba, bizim problemimiz dosyları yükleyebilmemiz için gelen yönlendirme maili eşimde yok , bu durumda onun hesabına log in olamıyoruz. Vize ücretini yakıp yeni bir randevumu almalıyız. Hiçbir kontak bulamadık.

Yanıtla
Avatar
Seçil 24/03/2023 - 9:55 am

Merhaba ben de başvurumu self service yaptım ancak telefondan fotoğraf çekip direkt onları pdf haline getirdim, bu sorun olurmu? Bir de eski pasaportun sadece ilk sayfasının resimlerini yükledim bununla ilgili bilginiz var mı?

Yanıtla
Avatar
Seda 05/05/2023 - 1:03 am

Nasıl teşekkür edeceğimi bilemedim o kadar ihtiyacım olan bi paylaşım ki bu sonsuz minnet emeğinize kalbinize gönlünüze❤️🙏

Yanıtla
MilesForDreams
MilesForDreams 10/01/2024 - 8:14 pm

Ne kadar incesiniz, rica ederiz.

Yanıtla
Avatar
Gul 10/06/2023 - 7:36 am

Selam bilgiler için teşekkür ederim.bir sorum olacaktı.yüklemeyi yaptım gönderildi yazı çıktı fakat TLS contact ana ekrana döndüğümde LOAD bölümü hala yeşil görünüyor ..nasıl olması gerekiyor.
Teşekkür 👏🏻

Yanıtla
Avatar
Gamze 20/07/2023 - 8:54 pm

Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Annem ve babam için turist vizesine başvuru yapacağım evrakların hepsi ingilizce olmak zorunlumu cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ❤️🫶🏻

Yanıtla
Avatar
Gamze 20/07/2023 - 8:59 pm

Bu arada dediğiniz gibi işyeri izin belgesi İngilizce ve kaşeli olarak aldım. Sicil kaydı ve banka dökümanlarında ingilizce olarak aldım ama diğer belgeler barkodlu e devletten Türkçe olarak çıkardım doğru bi yoldamıyım şuan ❤️🫶🏻

Yanıtla
Avatar
Nilayda 25/07/2023 - 12:51 pm

Merhaba,
Değerli paylaşımınız için teşekkür ederim Benim sormak istediğim şu. Gerekli belgeler kısmında araç ruhsatı yazmışsınız. Ben de aslında koymayı planlıyordum fakat Gov.U.K sitesinde kanıt olarak koymamamız gereken belgeler arasında araç ruhsatı da var. Documents you should not use as evidence ( evidence of car ownership) ya da mesela hotel bookings koyma demiş.ben yine de koyacağım ama mesela size dediler mi bunu koymasanız da olurdu gibisinden bir uyarı aldınız mı? Fazladan koyulan her evrak zamanlarını alacağı için ters tepki olur mu acaba?

Yanıtla
Avatar
Deniz 11/09/2023 - 10:33 am

Merhabalar, öncelikle yazı için çok teşekkürler çok açıklayıcı olmuş her şey. Kısa bir sorum olacak size. E devletten aldığımız belgeleri zaten PDF olarak indirebiliyoruz, onları direkt yükleyebilir miyiz yoksa yazdırıp, taratıp geri mi yüklememiz gerekiyor?

Yanıtla
Avatar
Aykan 17/09/2023 - 5:54 pm

Merhaba, Belge yükleme konusunda bir sorum olacaktı. Self Service seçeneği ile ilerlediğimizde taratılmış tüm pdf belgelerini ilgili konu başlıklarına göre yükledik ve submit ettik. Ancak en sonunda yüklediklerimizin bir listesini verebilecek print butonu çıkmadı. Ekranda sadece “Documents Submitted” başlığı altında “This is the list of documents uploaded for your visa application. Your documents will now be submitted to UK Visas and Immigration (UKVI)” yazısı çıktı. En alta ise “Proceed with application” butonu çıktı. (En üstteki “Not yet submitted” yazısı ise kayboldu.) (“Proceed with application” butonuna basarak devam ettiğimde ise https://www.gov.uk/ ana sayfasına bağlanıyor, yani bu noktadan itibaren artık benim başvurumdan çıkarak genel bilgilendirmelerin verildiği sayfaya çıkıyor.)
Randevuda sorun yaşamamak için, çözüm olarak bu sayfaların ekran görüntülerini aldım (Her bir konu başlığı altında kaçar belge olduğunu gösteren ve belge isimlerinin bunların altında yer aldığı ekran görüntülerini)
Acaba her şey yolunda mı diye merak ediyorum. Biyometrik randevuya gittiğimizde kendi ekranlarında gördükleri için bu listeyi artık istemiyor olabilirler mi acaba? Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Yanıtla
Avatar
Aykan 21/09/2023 - 2:18 pm

Tekrar Merhaba, Belge yükleme konusundaki sorumun cevabını bugün randevuya gittiğimde yaşayarak öğrenmiş oldum. Benzer tereddütleri yaşayabilecek arkadaşlar için burada açıklamak istedim.

Randevu aldıktan sonra belge yüklerken; self service seçeneği ile ilerlediğinizde; taratılmış tüm pdf belgelerini ilgili konu başlıklarına göre yükleyip submit ettikten sonra sistem, yüklediklerinizin bir listesini verebilecek print butonu çıkarmıyor. Tüm belgelerinizi yükleyip sonrasında submit butonuna bastığınızda ekranda sadece (Documents Submitted başlığı altında) “This is the list of documents uploaded for your visa application. Your documents will now be submitted to UK Visas and Immigration (UKVI)” yazısı çıkıyor. O andan itibaren işiniz bitmiş oluyor. Submit ettikten sonra artık yeni bir belge yükleyemiyorsunuz. (Sizin self service yöntemiyle yüklediklerinizi ekranlarından görüyorlar, randevuya gittiğinizde bunların bir listesini istemiyorlar.)
Randevuda; pasaportunuz ve “Document Checklist” çıktınızı istiyorlar, başkaca bir belge sormuyorlar.

Herkese kolaylıklar dilerim.

Yanıtla
Avatar
Semih Can Tunçay 16/10/2023 - 2:30 am

Merhabalar.
25 eylülde self servis ile ailecek başvuruda bulunup vizemi aldık. Çok fazla evrak için çıktı alıp gittik fakat sadece ve sadece vize başvuru formunun ilk sayfasını ve geçerli pasaportumuzu istediler.
Hem tlscontact in kendi gönderdiği mesajlarda hem ingiltere vizesine başvurduğumuz sayfada yazan evrakların hepsini çıktı aldık ne olur ne olmaz diye ama Ankara tlscontact hiçbirini istemedi sadece bahsettiğim 2 evrağı istedi 15.gün de pasaportlarımız gelmişti.

Yanıtla
Avatar
caner 28/12/2023 - 12:23 am

ziyaret edilen ülkeleri yazarken polanya vizesi ile hepsine giriş yapmıştım. pasaportumda giriş çıkışı görünmüyor.Çünkü otobüsle gitmiştim Bu ülkeleri yazsam sorun olur mu

Yanıtla
Avatar
eda 08/01/2024 - 8:09 am

merhabalar evrakları yükleyip proceed dedikten sonra anaayfaya atıyor ve tekrar girdiğinizde yüklemeye izin vermiyor yüklenmiş görünüyor yani fakat herhangi bir onay vs istemedi. Bu durumu yaşayan var mı acaba ?

Yanıtla

Yorum ve Sorularınız